Изчезна младо момче

Младо момче од скело Горно Количани вчера попладне било пријавено за исчезнато.

„На 12.05.2020 во 16.00 часот во Полициската станица Драчево, Р.Џ.(53) од с.Горно Количани, скопско, пријавил дека од семејниот дом во с.Горно Количани се оддалечил неговиот син Н.Џ.(25), кој имал здравствени проблеми.“ соопштува полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коментари

коментари