УХМР со детална временска прогноза за Велигден – неочекувани промени

Времето ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус два до пет степени, а дневната температура од 15 до 24 степени.

Во Скопоје ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб северозападен ветер.

Утринската температура ќе достигне до еден степен, а дневната температура до 22 степени.

До недела времето ќе биде сончево и топло со пораст на дневната температура. Во понеделник кон крајот на денот ќе има локален дожд и услови за појава на грмежи. Значителна промена на времето се очекува во вторник, која ќе биде проследена со заладување, повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!