четврток, 1 октомври, 2020

Морничаво и одвратно: Ја извадил маската, ги ставил прстите во уста, а потоа…

Коронавирусот ширум светот однесе дури 4.086 животи, а повеќе од 116.000 луѓе се заразени, пишува Телеграф, а пренесува Точка.

Во екот на епидемијата пристигнува шокантна снимка од Франција.

Имено, камерите снимиле момче во возило на јавен превоз, кое во еден момент ја извадило заштитната маска, ги ставило прстите во усната шуплика и секретот го “размачкувал“ по шипката.

Ова, благо речено е неодговорно и одвратно однесување, кое наишло на бес кај корисниците на социјалните мрежи.

Да потсетиме, француските власти соопштиле дека во таа земја починале 30 лица од коронавирусот, додека 1.412 луѓе се заразени.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!