понеделник, 18 октомври, 2021

(ФОТО) Досега необјавен момент – Коби позира со македонското знаме

Светот е шокиран со смртаа на Коби Брајант, а оваа вест погоди и голем број Македонци на кои НБА легендата и беше идол.

На социјалните мрежи во меѓувреме за првпат во јавноста се појави фотографија од далечната 1998 година направена во Париз.

На истата се гледа како Коби Брајант со Трејси Мек Греди позират со македонското знаме по мечот во „Стрибал“ во рамки на светското првенстов.

Коби Брајант дури и го држи македонското знаме и позира со нашите претставници.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!