Читај » СЛАЈДЕР » Познат идентитетот на сите петмина кои биле во хеликоптерот

Познат идентитетот на сите петмина кои биле во хеликоптерот

Светот се уште не верува. Но, информацијата која силно одекна е точна, а сега се споделуваат и дознаваат многу работи. Каде тргнале со хеликоптерот Коби и неговата ќерка Џана?

Во големата несреќа во која загина Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џана Марија Оноре Брајант, била и нејзина другарка со својот татко.

Тие заедно патувале на кошаркарски натпревар во младински лиги, кој се играл во близина на Калифорнија, откриваат тамошните медиуми.

Петото лице кое било во хеликоптерот е пилотот.

Засега нема информации околу причината за големата трагедија која го потресе целиот свет, социјалните мрежи се преполни со фотографии и пораки со сочувство до семејството на Коби, како и на останатите кои се најдоа на овој кобен лет.

Коментари

коментари