недела, 6 декември, 2020

Драстични промени: Дознајте каква временска прогноза имаме за викендот

Кога доаѓа викенд, сите посакуваме да имаме убаво време. Но, за овој викенд треба да бидеме подготвени за комплетни промени. Брзо потоа пак, од понеделник повторно ќе не очекува умерен северен ветер.

Во сабота се очекува појава на магла и ниска облачност по котлините, на повисоките места има можност за повремен снег.

Прогноза за 18.01.2020. Минимална температура: -11°C до -2°C. Максимална температура: 4°C до 12°C. Претежно сончево со слаб северен ветер.

Прогноза за 19.01.2020. Минимална температура: -5°C до 3°C. Максимална температура: 3°С до 7°C.

На повисоките места и планините делови има услови за повремено провеување на слаб снег. Додека до крајот на денот се очекува и умерен северен ветер.

Прогноза за 20.01.2020. Минимална температура: -6°C до 1°C. Максимална температура: 3°C до 7°C. Сончево со мала до умерена облачност и со умерен северозападен ветер.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!