(ВИДЕО) А1 он открива нов скандал: Дали ова е Боки13 број 2

Нов голем скандал ја тресе македонската јавност. Дали на ФФМ и се случи Боки13 број 2, е едно од мислењата ја јавните обвинители кои го истражуваат најновиот случај за перење на пари во ФФМ, вест која ја открива „А1он“.

Како што известуваат од „А1он“, станува збор за огромен скандал, во кој главната улога ја има главната сметководителка на Федерацијата, сега екс-вработена, Олгица Младеновска.

Таа водела луксузен живот на сметка на ФФМ, доаѓала на работа со чевли од 1.000 евра, скапи чанти и парфеми, се открива меѓудругото во прилогот на „А1он“.

-Кога дома правеше прослави, имаше послуга. Луксуз на сите страни. Цела фамилија имаат автомобили, а за матурската на синот на видеобим пееше Северина. Трпати годишно одеше на одмор, на скапи и луксузни места,- открива вработен во ФФМ, зад камерата на „А1он“.

Целата вест прочитајте ја на А1он.мк и видеото погледнете го ОВДЕ.

Коментари

коментари