Читај » МАКЕДОНИЈА » ФОТО: Му тргна во животот – Лозано си доби двојно државјанство

ФОТО: Му тргна во животот – Лозано си доби двојно државјанство

Моментално веројатно и пејачот број еден во државата, Влатко Лозановски доби двојно државјанство, а за целата постапка сам се пофали тој на својот Инстаграм профил.

Популарниот Лозано моментално се наоѓа во Вевчани, каде се одржува овогодинешниот карневал под мотото „Напрај се василичар“.

Се очекуваат повеќе од 10.000 посететели од Македонија и соседството, како и над 1.000 маски и богата програма со културно-забавна содржини.

Покрај Лозано, вечерва пред домашната публика ќе се обратат и DJ Todoroff, македонското поп-рок дуо Eye Cue и Brass Brothers.

Коментари

коментари