недела, 23 февруари, 2020
Читај » СЛАЈДЕР » (ФОТО) За секој случај, наредната утакмица со вакво комплетче

(ФОТО) За секој случај, наредната утакмица со вакво комплетче

Македонските ракометари ја совладаа Украина со 26:25 со гол во последната секунда на капитенот Кирил Лазаров и ги освоија првите два бода на ЕВРО 2020.

Не може Македонија без драми, макар тоа било и против аутсајдер од рангот на Украина. Имавме водство речиси во текот на целиот натпревар, комотна предност од 3-5 голови.

И на крајот следува неочекуван пад, при што под знак прашалник ја ставивме победата над барем на хартија најслабата репрезентација во гурпата Украина.

Затоа, што е сигурно, сигурно е. За следниот натпревар, подгответе си вакво комплетче, па веројатно и полесно ќе го проследите натпреварот.

ФОТО, Фејсбук: Александар Дојранлиев

Коментари

коментари