Читај » ЗАБАВА » (ФОТО) Инстаграм – како девојките манипулираат

(ФОТО) Инстаграм – како девојките манипулираат

Многумина и’ честитале на нејзината искреност и храброст, а нејзината објава станала вирална на социјалните медиуми.

27-годишната Карина Ирби изменила дури 10 детали на својата фотографија, а како тоа го променило нејзиниот изглед, проценете сами.

Една бикини манекенка од Австралија одлучила да им се спротивстави на “нереалните гламурозни фотографии на Инстаграм девојките”, покажувајќи десет детали на моќта на Фотошопот.

Таа, исто така нагласила дека не е злонамерна: “Сакам само да ви помогнам да го засакате своето тело и да престанете да го споредувате со нереалните фотографии на Интернетот”, вели таа.

Пред неколку месеци, познатата блогерка ја оптужиле дека лаже за сè, а на фотошопираните фотографии не можат да одолеат ни ѕвездите како Кели Брук, па затоа младата Австралијанка ја нарекле “вистински пример”.

Коментари

коментари