петок, 26 февруари, 2021

На терен мирно, Барса и Реал ремизираа: пред стадионот хаос – оган и барикади (ВИДЕО)

Вечерва се одигра големиот „Ел Класико“ натпревар, на терен страстите беа мирни, таков е и резутлатот, Барселона и Реал Мадрид ремизираа без голови 0:0.

Многу поинтересно беше на терен, каде има судири, кои дел од медиумите во Шпанија буквално ги пренесуваат како војна, помеѓу две групи, при што интервенирала и полицијата.

Улстрасите на Барса „Боичос Ноис“ се судриле со политичката група која е за каталонска независност „Цунами демократик“. Група од улстрасите влегле меѓу протестантите, кои најавија дека ќе го блокираат натпреварот.

Приморана била да интервенира полицијата, а во продолжение погледнете и дел од атмосферата:

Коментари

коментари

error: Content is protected !!