четврток, 12 декември, 2019
Читај » Без категорија » ФОТО: Наместо кочница нагазил на гас – дедо со автомобил прелетал над капачите на плажа

ФОТО: Наместо кочница нагазил на гас – дедо со автомобил прелетал над капачите на плажа

Невнимателен возач завршил во море на плажа во хрватска Цриквеница.

Постар господин на возраст од околу 85 години сакал да паркира на самата ивица на патот, до плажата, но наместо на кочница, стиснал на гаста, па прелетал преку капачаите и завршил во море.

Притоа удрил во една госпоѓа, која подоцна Итната помош ја однела во болница. Сите биле шокирани, малите деца и родителите врескале од страв, велат очевидците.

Жителите велат дека плажата инаку е опасна бидејќи се наоѓа на самиот пат.

„Луѓето паркираат автомобили над капачите. Исто така на таа плажа има место каде што бродовите се паркираат“, рекол еден од посетителите.

Коментари

коментари