ВИДЕО: Турција се крена на нозе – грмеше „Македонско девојче“

Малата Меланија Тарчуловска пееше пред огромна публика. Мелани Тарчуловска е ќерка на Соња и Јохан Тарчуловски.

Мелани во Анталија, Турција, на каpaоке музички настан, пред околу 2-3.000 публика ја запеа “Македонско девојче” и кажа дека доаѓа од Македонија, а потоа доби cилeн аплayз.

Слушнете ја песната „Македонско девојче“ испеана од Меланија Тарчуловска.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!