четврток, 1 октомври, 2020

Заслужи ли Лионел Меси црвен картон? (ВИДЕО)

Мечот за третото место на Копа Америка меѓу Аргентина и Чиле се разжешти кога Лионел Меси и Гари Медел имаа физички контакт.

По една навидум неопасна ситуација, Аргентинецот и Чилеанецот започнаа да се туркаат, поагресивен беше играчот за врска, а главниот судија на крај и двајцата ги „почести“ со црвени картони.

Прашањето е дали требаше арбитарот на овој начин да го расипе натпреварот и дали најдобриот фудбалер на „гаучосите“ заслужи да замине во соблекувалната?

ВИДЕОТО погледнете го на ЛИНКОТ.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!