Foto

Фото: Латас во познат ресторан во Скопје на ручек со Муса Џафери

Поранешниот вицепремиер и член на ДУИ, Муса Џафери во познат ресторан во Скопје бил фотографиран со Драган Павловиќ – Латас, пренесе Алмакос.

Поранешниот вицепремиер и еден од највлијателните луѓе на ДУИ, Муса Џафери важеше за близок со поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков. Тоа се потврди и преку “бомбите” кои ги објави Зоран Заев.

Неодамна неговото име повторно беше ставено во контекст на прислушувани разговори поврзани со “Диво насеље” кои беа објавени на социјални мрежи.

Коментари

коментари