(ФОТО) Антониа Гиговска со фризура која е хит ова лето: Одличен стил за финале

Нашата претставничка во музичкото натпреварување „Пинкове ѕвездице“ го имаше својот финален настап, кој ќе и овозможи влез во супер финалето.

За ова претставување, Антониа Гиговска ја одбра песна од нашиот Тоше Проески.

За овој настап, младата пејачка избра едноставен стајлинг во кој преовладуваше црната боја. Топче, сако и панталони искомбинирани со тренди бели патики.

Одличната фризура- растурена плетенка и шминката беа само јадотка на шлагот.

Имено за изгледот на младата пејачка е заслужна модната стилистка Викторија Бурсак.

Извор: Женски магазин

Коментари

коментари