вторник, 25 февруари, 2020
Читај » СЛАЈДЕР » Навивачите на Рома зачудени: Тоти оди во друг клуб во Италија

Навивачите на Рома зачудени: Тоти оди во друг клуб во Италија

„Скај Спорт“ пишува дека легендата на Рома, Франческо Тоти замина од клубот, но нема долго да чека за нова работа, зашто газдата на Сампдорија, Масимо Фереро го убедува да се пресели во неговата екипа.

Газдата на Сампдорија се надева на позитивен одговор, откако на Тоти му дал 15 дена за да размисли.

Сампдорија претходно го ангажираше Еусебио ди Франческо, па сега повторно би можел тој да соработува заедно со Тоти.

Коментари

коментари