недела, 8 декември, 2019
Читај » СЛАЈДЕР » Повторно вест која не ја сакавме, летот пролонгиран – хероите ќе доцнат

Повторно вест која не ја сакавме, летот пролонгиран – хероите ќе доцнат

Според последните информации објавени на официјалниот профил на РК Вардар на „Фејсбук“, нашата експедиција од ќе полета од Келн во 19.30 што значи ќе има солидно пролонгирање во однос на претходно најавениот термин, пренесува Спортско Радио 90,3.

Иако нема подетални информации за пролонгирањето на летот, јасно е дека целата прослава предвидена на Плоштадот -Македонија“ ќе се реализира во доцните вечерни часови.

Вардаровата експедицијата ќе дојде со чартер-лет во организација на Град Скопје кој за таа цел издвои од буџетот 39.500 евра.

Коментари

коментари