понеделник, 15 август, 2022

Никој не го очекуваше ова на денот на изборите ова од Али Ахмети – објава која кажува многу

Никој не го очекуваше ова на денот на изборите ова од Али Ахмети – објава која кажува многу

Лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети на денот на изборите на својот Фејсбук профил упати порака која не е поврзана со процесот, при што многумина остави без зборови.

-Денес е еден од деновите маченици на нацијата. Мачениците се наше огледало и врз нивна основа градиме иднина. Тие се дел од оние кои ни овозможија да продолжиме напред и да не отстапиме од нашата цел,- напиша Ахмети.

Можеби ќе ве интересира – НИКОЛА ГРУЕВСКИ се обрати на Фејсбук и упати интересна порака. Прочитајте ОВДЕ.

ДУИ му даде поддршка на Стево Пендаровски во битката за претседател на Република Северна Македонија. Противкандидат на Пендаровски е професорката Гордана Силјановска Давкова.

Sot është dita e më të mirëve ndër ne, dëshmorëve të kombit. Dëshmorët janë pasqyra jonë dhe themeli mbi të cilin…

Posted by Ali Ahmeti on Sunday, May 5, 2019

Коментари

коментари

error: Content is protected !!