Фото: Првата буцка, ангел на „Викторија Сикрет“

Американскиот бренд „Викторија Сикрет“ направи вистински пресврт во своето работење. На ревиите на познатиот бренд во иднина ќе се појавува и првиот „Ангел со раскошни облини на Викторија Сикрет“ убавата Шпанка Лорена Дуран.

„Среќна сум и горда поради овој ангажман. Време е за различности. Му благодарам на тимот на „Виктрорија Сикрет“, кој моите соништа ги претвори во стварност“, напишала убавата Лорена на својот Инстаграм профил.

Прекрасната 25 годишна Шпанка, кариерата како манекенка ја започнала на 17 години и досега работела со многу познати брендови.

Во последно време најмногу ја носела колекцијата на Софија Вергера.

Коментари

коментари