недела, 8 декември, 2019
Читај » СВЕТ » Авион по грешка слетал во друга држава

Авион по грешка слетал во друга држава

Британски авион кој требал да слета во германскиот град Диселдорф, поради грешка слетал во Единбург во Шкотска, пишува „Би-би-си“.
Патниците сфатиле по слетувањето дека слетале во друга земја, во моментот кога им било кажано: „Добредојдовте во Единбург“.

Авионот полетал од Лондон, а грешката се случила поради погрешен план за летање што го добил пилотот.

„Им се извинивме на патниците и ги контактиравме сите посебно“, јавија од компанијата „Бритиш ервејс“, но не открија колку патници имало на летот.

Коментари

коментари