вторник, 18 јануари, 2022

Каков ќе изгледа Барселона наредното лето со Рабио?

Адриен Рабио скоро сигурно на крајот од сезоната ќе потпише за каталонскиот гигант каде што доаѓа како слободен играч од ПСЖ.

Францускиот репрезентативец неколку пати оваа сезона одби да го продолжи договорот со „светците” и јасна му е намерата дека сака да ја промени средината. Во Барселона би заработувал 10 милиони евра годишно.

Со доаѓањето на Рабио на „Камп Ноу” дефинитивно ќе се засили конкуренцијата во средниот ред, а веќе се шпекулира дека Барселона би можела воедно наредното лето и да продава некои од фудбалерите за врска.

Исто така, се појави и фотографија како би можел да изгледа составот наредната 2018/19 ако дојде Рабио.

Потенцијалниот состав на Барселона со Рабио: Тер Штеген, Алба, Ленгле, Пике, Серхи Роберто, Бускетс, Ракитиќ, Рабио, Дембеле, Меси, Суарез.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!