среда, 30 септември, 2020

Фергусон пристигна на тренингот на Манчестер Јунајтед

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вечерва ќе ги одмерат силите против Њукасл во рамките на 21 коло од Премиер лигата.

На последниот тренинг пред мечот фдубалерите и стручниот штаб беа пријатно изненадени од посетата на легендарниот Алекс Фергусон, кој за прв пат по мозочниот удар присуствуваше на тренинг на „црвените ѓаволи“.

Атмосферата во клубот од „Олд Трафорд“ е на високо ниво откако на Жозе Мурињо му беше врачен отказ, а во прилог на тоа одат и резултатите на Јунајтед под водство на новиот тренер, Оле Гунар Солскјер.

„Уживаше во времето поминато во тренинг центарот. Имаше убави разговори со персоналот, а нас не охрабри“, рече Солскјер.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!