четврток, 21 ноември, 2019
Читај » СВЕТ » Лидл им отвори маркети, а Србите се испотепаа кој да “грабне” батаци (ВИДЕО)

Лидл им отвори маркети, а Србите се испотепаа кој да “грабне” батаци (ВИДЕО)

Во 12 градови во Србија утрово германскиот трговски ланец „Лидл“ ги отвори своите први 16 супермаркети.

Како што јавија медиумите од соседството, купувачите и тоа како ги преплавиле маркетите за да ги искористат намалувањата на денот на отворањето, а најзаинтересирани биле за пилињата кои се продавале за 119 динари (околу 60 денари) по килограм.

Лидл

Сује Шваби ген и поколење.Бије се на отварању Лидла.

Posted by Dnevna doza prosečnog Srbende on Thursday, October 11, 2018

На видео снимките од денешните гужви во Лидл може да се види борбата за пилешкото месо, од кое добар дел не стигнало ниту до рафтовите, туку купувачите го грабаа од рацете на вработените.

Извор: Поглед.мк

Коментари

коментари