четврток, 12 декември, 2019
Читај » СЛАЈДЕР » Мајсторија во Пехчево: Гол директно од корнер во македонската втора лига! (ВИДЕО)

Мајсторија во Пехчево: Гол директно од корнер во македонската втора лига! (ВИДЕО)

Иван Настевски од екипата на Кит Го постигна прекрасен гол од корнер на мечот против Саса кој неговиот тим го доби со 3-1.

Синоќа во Македонија се играше вонредно коло во македонската втора лига, а вистинско ремек дело ни доаѓа од Градскиот стадион во Пехчево. Иван Настевски постигна прекрасен погодок директно од корнер.

Кит Го со тој гол го изедначи резултатот на 1-1, а во продолжението од мечот постигна уште два погодоци за победа над Саса од 3-1.

Коментари

коментари