петок, 29 септември, 2023

Ветер со брзина од над 95 километри во Скопје и источните делови на земјата

Ветер со брзина над 95 километри на час го зафати скопскиот, но и источниот дел од земјава.

Од УХМР информираат дека силен ветер од северен правец ќе дува до крајот на денот. На моменти ќе надмине и над 95 километри на час.

Ветерот ќе продолжи да дува и во текот на утрешнит ден, но со посмален интензитет.

Врнежи од дожд, како што информираат од УХМР, нема да има.

Коментари

коментари