вторник, 25 февруари, 2020
Читај » СЛАЈДЕР » ВИДЕО: Откриено што Роналдо му кажа на судијата по црвениoт картон – изговори само една реченица

ВИДЕО: Откриено што Роналдо му кажа на судијата по црвениoт картон – изговори само една реченица

рвениот картон кој го заработи Кристијано Роналдо на мечот од Лигата на шампионите против Валенсија и понатаму е главна тема кај европските медиуми.

Судијата Феликс Брикс му покажа директен црвен на Португалецот по прекршокот во напад и дополнителната реакција откако го повлече за коса фудбалерот на Валенсија.

Роналдо излезе од теренот во солзи, а во очај викаше на главниот судија:

„Ништо не направив. Ништо не направив“

Сега го очекува казна, многумина сметаат дека таа ќе биде пауза на три меча, додека има и такви кои се оптимисти и велат дека ќе пропушти само еден натпревар.

Коментари

коментари