понеделник, 18 јануари, 2021

Товарно возило удрило 16 годишна девојка во Битола

На 19.09.2018 година во 13.05 часот на ул.„Партизанска“ во Битола товарно возило „Фиат Панда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.А.(29) од Битола, удрило во пешак 16-годишна девојка од Битола. Од ударот таа се здобило со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничката болница Битола. Извршен е увид на местото на настанот.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!