ВИДЕО: Секоја чест девојче – Италијанка со „Зајди, зајди“ освои бронзен медал

Италијанската натпреварувачка во ритмичка гимнастика, Александра Агургукелезе се закити со бронзениот медал на Светското првенство кое се одржува во соседна Бугарија, но сепак она што наиде на многу позитивни коментари и во македонската јавност е песната со чии звуци стигна до големиот резултат.

Италијанката која има потекло од Романија имаше изведба инспирирана од македонскиот евергрин „Зајди Зајди“, а со одличниот перформанс направи голем пресврт и од осмото место стигна до бронзениот медал.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!