Нема крај на проблемите на Мурињо – еден од главните играчи доживеа нова повреда

Манчестер Јунајтед уште долго ќе биде без услугите на еден од најдобрите играчи во составот Маркос Рохо.

Аргентинскиот репрезентативец повреден се врати од Светското првенство и тренираше со тимот до 23 години, но во меѓувреме доживеа уште една повреда. Тоа значи дека ќе го нема во составот во следните недели во кои Јунајтед има згуснат распоред бидејќи ќе игра и во домашното првенство и во Лигата на шампионите.

Враќањето на Рохо требаше да ги растовари Баји и Линделоф кои не се премногу сигурни, но Мурињо ќе треба да почека уште малку.

Извор: Спорт Клуб

Коментари

коментари