Заев од Штип: Подготвен сум да понесам политичка жртва

Почна референдумската кампања. Под мотото излези за европска македонија, во штип се одржува граѓански собир, на кој коалицијата која ги повикува граѓаните да гласаат на референдумот „за“.

Премиерот Заев повтори дека е спремен да поднесе политичка жртва доколку референдумот не успее. Тој нагласи дека без договорот со Грција Македонија немаше да добие покана за членство во НАТО ниту за почеток на пристапни преговори со ЕУ.

Повеќе од прилогот на ТВ Телма:

Коментари

коментари