Чудото од дете, Љуба од Пинкови ѕвездички ја запеа “Бато” со Калиопи (ВИДЕО)

Победникот на „Пинкови ѕвездички“, шестогодишниот Љуба Станковиќ го освои регионот со својот талент за музика и својата харизма. Уште од првото појавување на сцената, многумина му предвидеа успешна кариера.

Со неговата изведба на „Бато“ од македонската поп пејачка Калиопи го воодушеви жирито, но самата и Калиопи.

Букле периодов е во Будва каде што има настапи, а на eден настап на сцена се појави и малиот Љуба.

Тие заедно ја отпејаа песната „Бато“, а дел од изведбата Калиопи ја сподели на Инстаграм.

Коментари

коментари