недела, 25 септември, 2022

ВИДЕО: Никола стана од инвалидска количка на свадбата на својата сестра и ги шокираше гостите

Никола Рагуз пред три години доживеа страшна сообраќајка во која за среќа остана жив, но остана и парализиран.

Во кома бил три месеци, а потоа дознал дека мора да биде во инвалидска количка.

Сепак, младиот Никола од Босна не се откажал од своите соништа да застане повторно на нозе, па на свадбата на сестра си успеа да одигра танц со неа, по што сите останаа во шок и солзи.

Старо, но инспиративно видео.

Nikola Raguž

Pozivamo sve nase prijatelje i one koji nas prate da svojim pozivom na br. 092 890 824 doniraju 2 KM za Nikolino lijecenje!Vratio sam se živote Otjer'o sam dane siveIma li za mene još ljepote Vratio sam se opet među žive…https://www.hercegovina.info/vijesti/hercegovina/mostar-hercegovina/hercegovino-zovi-i-pomozi-otvoren-humanitarni-telefon-za-nikolu-raguza-119717

Posted by Studio REZO Mostar on Friday, January 20, 2017

Коментари

коментари

error: Content is protected !!