недела, 20 септември, 2020

Оливер Спасовски се огласи откако беше прозван за нападот врз член на навивачката група „Комити“

Денес на социјалните мрежи се појави информација, во која наводно член на навивачката група „Комити“ бил нападнат од група граѓани, а од навивачката група комити го обвинија МВР дека не реагирало за сето тоа.

Сепак, набрзо со свој став околу ситуацијата се јавија од Министерството за внатрешни работи, кои уште на 29.06 веднаш по нападот поднеле кривична пријава против три лица за сторено кривично дело „насилоство“.

Во продолжение соопштението на МВР:

Во врска со злонамерните дезинформации што по социјалните мрежи ги објавуваат поединци и одредени портали што пласираат…

Posted by Министерство за внатрешни работи on Wednesday, July 4, 2018

Коментари

коментари

error: Content is protected !!