Читај » МАКЕДОНИЈА » Мицкоски најави протестен марш во Струмица в недела

Мицкоски најави протестен марш во Струмица в недела

Од Струмица во недела првиот опозиционер Христијан Мицкоски ќе протестира.

Индиректно лидерот на ВМРО ДПМНЕ повика на протест за како што вели да се чуе нивниот глас.

Ве повикувам на марш во Струмица во недела со почеток во 13 часот за да се чуе нашиот глас-стои во повикот.

Збирното место е во паркот во Струмица, од каде протестот ќе продолжи по шеталиштето па се до општината на градот.

Марш во Струмица

СПОДЕЛЕТЕ СИТЕ, СЕ ГЛЕДАМЕ ВО СТРУМИЦА! За Македонија 🇲🇰🇲🇰🇲🇰Во недела протестен марш во Струмица во недела.

Posted by Фан страна на ВМРО-ДПМНЕ on Tuesday, July 3, 2018

Коментари

коментари