петок, 29 септември, 2023

Џафери му честиташе роденден на пратеникот Драган Данев, кој продолжи да се буни што седицата почнала со задоцнување

Најпрво да ви честитам роденден господине Данев – му рече собранискиот претседател Талат Џафери на Драган Данев, пратеник и координатор на пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ откако денеска реагираше на седницата за пратенички прашања која доцнеше половина час и е закажана во исто време со комисиската расправа за европски прашашања.

Драган Данев денеска прославува 44 години.

Данев праша зошто денешната седница за пратенички прашања не била закажана за друг ден за да не се поклопи со седницата на Комисијата за европски прашања , на што Џафери одговори дека тоа било направено поради негово престојно службено патување.

-Владата и парламентарното мнозинство се неодговорни пред граѓаните. Пола час доцни седницата,вие сте непрофесионални и ги потценувате интересите на граѓаните – рече Данев.

Коментари

коментари