четврток, 12 декември, 2019
Читај » МАКЕДОНИЈА » Тешка провокација од екс македонскиот репрезентативец: Куманово е Албанија!

Тешка провокација од екс македонскиот репрезентативец: Куманово е Албанија!

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Таулант Сулејманов, кој во меѓувреме си го промени презимето во Сефери предизвика голем скандал за секоја осуда.

Сефери кој во меѓувреме се реши да игра за Албанија, по денешниот пријателски натпревар на младинските селекции против Белорусија, во соблекувалната позираше со маичка на која стоеше: Куманово е Албанија.

Коментари

коментари