четврток, 12 декември, 2019
Читај » МАКЕДОНИЈА » Две жени се степаа во Владата

Две жени се степаа во Владата

Две жени вработени во пералната на владината Служба за општи и заеднички работи вчера се степале откако претходно се расправале.

Пресметката се одвивала во подрумските простории на Владата, односно во пералната каде што работеле жените. Станува збор за 34-годишна жена со иницијали М.Д. и 40-годишна жена А.Н.

Од МВР посочуваат дека се работи на расчистување на случајот.

Коментари

коментари