среда, 26 февруари, 2020
Читај » СЛАЈДЕР » ФОТО: Мурињо прави тим од соништата, голема реконструкција во Манчестер

ФОТО: Мурињо прави тим од соништата, голема реконструкција во Манчестер

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо има намера да го промени својот тим на лето и да донесе засилувања, со кои ќе може да му се спротистави на својот градски ривал, Манчестер сити.

Иако потроши многу пари, Мурињо не е задоволен со неговата екипа, па има неколку желби кои ќе побара да му бидат исполнети од сопствениците на „ѓаволите“. Меѓу листата со желби се наоѓаат Иван Перишиќ (Интер), Кристијан Пулишиќ (Борусија Дортмунд), Томас Муние (ПСЖ), Хозе Гаја (Валенсија) и Фред (Шахтер).

Доколку успее да реализира поголем дел од овие трансфери, тогаш дефинитивно Мурињо ќе го има својот тим од соништата, со кој ќе се обиде да направи големи успеси и да испише историја во редовите на „црвените ѓаволи“.

Коментари

коментари