вторник, 18 јануари, 2022

ВИДЕО: „Нејќам три, нејќам два, еден јазик сакам ја“, се скандира пред домот на пратеничката Смилеска

Пред домот на пратеничката на СДСМ, Кети Смилеска вечерва се собра група граѓани која протестира, нарекувајќи ја предавник, објави Нетпрес.

Собраните граѓаните извикуваат „Кети предавник“, како и „Нејќам три, нејќам два, еден јазик сакам ја“.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!