понеделник, 18 јануари, 2021

ВИДЕО: Имало инцидент на „Камп Ноу“: Редарите им удриле ќотек на навивачите на Челси

Дерби пресметката меѓу Барселона и Челси во Лигата на шампионите заврши со домашниот тим од 3-0 и пласман во четвртфиналето во Лигата на шампионите, меѓутоа ова не било се што се случувало на „Камп Ноу“, а за тоа информираат од гостинскиот клуб и од нивните навивачи.

Имено имало инцидент меѓу редарите и навивачите на „сините“ со тоа што првите употребија и пендраци за да ја смират и воведат ситуацијата во ред. Останува да се види дали имало беспотребна употреба на прекумерена сила, а на тоа токму се жалат англичаните кои пееја „Барселона секогаш ќе бидеш Шпанија“ и покажувајки го знамето на Шпанија на навивачите на спротивната страна.

Chelsea fans beaten by stewards in Barcelona

Shocking! 😱Chelsea FC's fans were beaten by baton-wielding stewards as they tried to enter Camp Nou last night.(🎥 via Twitter/@DanielCFC92)

Posted by ESPN UK on Thursday, 15 March 2018

Коментари

коментари

error: Content is protected !!