недела, 23 февруари, 2020
Читај » СЛАЈДЕР » ФОТО+ВИДЕО: Уживање за паметење – Јане Велковски во магијата на ЛШ

ФОТО+ВИДЕО: Уживање за паметење – Јане Велковски во магијата на ЛШ

Малиот херој Јане Велковски, момчето што боледува од спинална мускулна атрофија, е специјален гостин на Манчестер јунајтед во пресрет на вечерашниот натпревар од Лигата на шампионите против Севилја на „Олд трафорд“, пренесува Екипа.мк.

Откако синоќа имаше средба со поголемиот дел од ѕвездите на клубот во хотелот „Лоури“, кој е база на „црвените ѓаволи“, Јане денеска ужива во прошетката низ градот, како и обиколката на стадионот, во пресрет на големиот натпревар од ЛШ.

Коментари

коментари