Читај » МАКЕДОНИЈА » Братот на Асани, Бејтула Асани му се заканува на Насер Селмани

Братот на Асани, Бејтула Асани му се заканува на Насер Селмани

Со порака на фејсбук која била со заканувачка содржина, Бејтула Асани му се заканувал на претседателот на ЗНМ.

Братот на Бекир Асани, Бејтула Асани му се заканувал на претседателот на ЗНМ, Насер Селмани – потврдуваат од ЗНМ, за ТВ 24.

Од ЗНМ велат дека случајот е пријавен во полиција.

Заканите доаѓаат откако Селмани на својот Фејсбук профил напиша дека правната држава клекна пред еден силеџија, за случајот со пајакот и полицајката.

Коментари

коментари