четврток, 1 октомври, 2020

ВИДЕО: Еднаков ли е закон за сите? Бекир Асани со истото возило на истото место – ќе реагира ли некој?

Порталот „Република“ објави видео на кое се гледа како Бекир Асани, поранешниот претседател на општинската организација на ДУИ во Чаир, повторно го паркирал своето возило на истото место каде што при обид пајак-служба да го крене возилото, пајакот ја повреди полицајката.

Поради тоа, се поставува и прашањето, дали законот важи еднакво за сите? Дали полицијата ќе реагира и дали Асани ќе добие казна или повторно ќе избезе како „победник“.

И покрај реакцијата во јавноста, веројатно сето тоа на Асани воопшто не му смета, па истиот ги повторува своите постапки.

Бекир Асани повторно го предизвикува пајакот – ќе ја одбрани ли овој пат полицајката од опасниот пајак

Бекир Асани со истото возило на исто место – чека нов пајак за нов напад врз полицајка

Posted by Република online on Tuesday, 6 March 2018

Коментари

коментари

error: Content is protected !!