ФОТО: Се појавија моменти од страотната сообраќајна несреќа кај Ропотово, каде загинаа две лица

Во сообраќајна несреќа во саботата во 11 часот, на патот Прилеп – Македонски Брод, во близина на селото Ропотово загинаа две лица, додека три се повредени.

„Во несреќата на самото место починале З.В. (66), сопатничка во возилото “Лада самара“, како и возачот на патничкото возило “Мерцедес“ М.М. Исто така во несреќата со повреди се здобиле и возачот на “Лада“-та М.В. како и сопатничката во истото возило Л.В. (44) кои што се пренесени во Општата болница Прилеп“, информираа од МВР.

Од Канал 5 излегоа и со фото сторија, во која се гледа каде завршиле автомобилите, а набрзо потоа и како на терен излегуваат Противпожарната екипа и полицијата.

Коментари

коментари