ВИДЕО: Тепачка на трибините го одбележа првиот дел помеѓу МЗТ Скопје и Работнички

Во моментот во Кавадарци се игра кошаркарското финале од Купот на Македонија, каде МЗТ Скопје по првиот дел има позитива од 33:31 против Работнички.

Сепак, средбата барем до овој момент ја одбележа инцидентот на трибината каде се наоѓаат навивачите на Работнички, популарната навивачка група „Сити Парк Бојс“.

Според неофицијални информации, близу до нив имало навивачи од „Лозари“, кои потекнуваат од Кавадарци, но нивниот Фени Индустри беше поразен уште во четвртфиналето.

Навивачите од Кавадарци сакале да се пресметаат со гостите од Скопје, поради што на крајот мораше да интервенира и полицијата, додека траеше инцидентот, средбата беше во прекин.

Инциденти

Првата четвртина го одбележа инцидент на трибините.

Posted by Македонија сака спорт on недела, 18 Февруари 2018

Коментари

коментари