Ким Џонг Ун го покани шефот на Јужна Кореја во Пјонгјанг

Лидерот на КНДР, Ким Џонг Ун, го покани лидерот на Јужна Кореја, Мун Је Ин, во Пјонгјанг, објави АФП повикувајќи се на соопштението на владата на Јужна Кореја.

Според Ryonhap, соодветната покана му била дадена на лидерот на Јужна Кореја од сестрата на лидерот на КНДР, Ким Јо Јонг.

Нагласено е дека Ким Јонг-Ун го повикал Мун Је Ин да ја посети КНДР во блиска иднина.

Коментари

коментари

error: Content is protected !!