ВИДЕО: Прогласени најдобрите голови и одбрани на ЕП 2018 во Хрватска

На крајот од секое големо натпреварување, се избираат најдобрите голови, но и одбрани од страна на актерите на теренот. ЕХФ направи избор на најдобрите моменти од последниот викенд, во разврската за медалите.

Кај голманите, без конкуренција најдобрата одбрана му припадна на вардаровиот голман Арпад Штербик. Погледнете ги најдобрите пет интервенции во ЕП во Хрватска:

Многу поатрактивни се секогаш головите, како и акциите од кои тие претходно произлегуваат. Најубавиот гол на првенството оди зад името на Данецот Сван, со кој гол Данска успеа да избори продолженија против Шведска, во второто полуфинале од првенството.

Коментари

коментари